Тема:
В
гостях у Гідросфери
Мета:
узагальнити та вдосконалити в учнів
знання про Світовий океан, закріпити
навички роботи з картою; покращити
розвиток інтелектуальних здібностей,
логічного мислення в учнів; розвивати
інтерес до навчання;
прищеплювати
любов до географії, викликати в учнів
почуття відповідальності перед природою,
тобто її не забруднювати.
Обладнання:
фізична карта світу, плакати «Збережемо
океан», атласи.
Хід
заняття
- Організаційний момент (представлення команди)
- Дві команди (з 8 чол. ) – капітани команд.
- Назви команд.
- Девіз команд.
- Побажання супернику.
- Бейджики на учасниках.
Вступне
слово вчителя
Ведучі
«Гідросфера» та «Океан»
Гідросфера:
Рада я вітати вас у своїй хаті!
Хочете
дізнатись як мені живеться?
Де зустріти
мене зможеш, де допомагаю,
Чому в небі
я буваю і куди впадаю?
Мандрувати
мені хто допомагає?
Яких діток
маю я? Де вони бувають?
То ж зіграйте
ви в змагання,
Не фізичне,
а інтелектуальне.
Буду вас
питати про свого синочка,
Що займає
Землю 95 відсотка.
Океан:
Так,
матусю я могутній в тебе син.
Я багатий на
поживу, в мене є велика сила кораблі
ганяти,
Землю нашу
прогрівати, навіть сушу руйнувати.
Та не це хотів
сказати.
Якщо хочете
щось знати – треба книжку відкривати,
Трохи в атлас
заглядати та і в контурних писати.
Хто моїх
порад послухав, скажу вам я ось наступне
-
Від
нас підете із знаннями та із цінними
призами.
- Проведення гри
1
етап «Загадка»
Гідросфера:
Отже,
починаємо набирати бали. Хто швидше
відгадає загадку.
«Кругом вода,
а з питвом біда. Хто знає – де це буває?»
(на
морі).
«М’якша від
вовни, а прориває скелі» (вода).
«По морю йде,
йде, а на берег вийде – тут і пропаде»
(хвиля).
«Коли
нема - чекають, коли прийду – тікають»
(дощ).
2
етап «Іменники»
Океан:
А
тепер моє завдання. Складіть якомога
більше слів іменинників з літер слова
«Гідросфера» (3 хв.)
3
етап «Інтелектуал»
Гідросфера: Зараз я по черзі кожну команду буду запитувати, що ви знаєте про океан. Якщо команда не знає відповіді, має право відповісти команда – суперник.
1
команда «Океанознавці»
- Океан, що посідає 3-є місце за площею?- Індійський
- Яку частину рельєфу океанічного дна образно називають «ранами Землі»?- жолоби
- Наймілководніше море Атлантичного океану?- Азовське
- Найбільша затока Світового океану?- Бенгальська
- Найглибше місце Північно-Льодовитого океану?- Гренландське море
- У 18 ст. цей океан називався Гіперборейський. Про який океан йде мова? - Північний Льодовитий
- Яке походження мають Гавайські острови?
- вулканічне - В якому океані відсутня перехідна зона?- Північно-Льодовитому
- Який океан є домівкою доісторичної риби «целакант»?- Індійський
- Яка течія зігріває Північний Льодовитий океан?- Трансарктична
- Для якого океану характерний стрімкий материковий схил?- Індійського
- Холодна течія, що протікає по всіх океанах, крім холодного?- Течія Західних Вітрів
- Материк, який не омивається Атлантичним океаном?- Австралія
- В якому морі є шар сірководню?- Чорне море
- У Червоне море не впадає жодна річка, з нього йде величезне випаровування, однак море не висихає. Чому?
- У море заходить вода з Індійського океану через Баб-ель-Мандебську протоку
2
команда «Батискаф»
- Океан, який претендує на чемпіонський титул за кількістю епітетів?- Північний Льодовитий
- У якому напрямку протяжність Тихого океану найбільша?- меридіальному ( пн→пд )
- Найпотужніша тепла течія Світового океану?- Гольфстрім
- Найсолоніше море?- Червоне
- Найглибше місце Атлантичного океану?- жолоб Пуерто-Ріко
- Канал, що з’єднує Атлантичний та Індійський океани?- Суецький
- Яке походження має острів Шрі-Ланка?- материкове
- Риба, яка розвиває у воді швидкість 60-65 км/год і в повітрі може пролетіти до 200-400 м; навіть злітають на палуби кораблів?- летюча
- Найбільший ссавець Світового океану?- кит
- Течія, що змінює свій напрям двічі на рік?- Мусонна
- Океан, де більшу частину акваторій займає шельф?- Північний Льодовитий
- До якого океану належить Норвезьке море?- Північно-Льодовитого
- Материк, який не омивається Тихим океаном?- Африка
- Яка вода замерзає швидше: прісна чи солона?- прісна
- Що рухає океанічні течії?- повітряні маси
4
етап «Кросворд»
Океан:
Я бачу, що ви добре мене знаєте. Підготував
вам кросворд, а нумо розгадайте – яка
команда буде першою?
- Живі організми океану, що живуть на дні.
- Твердий стан води океану.
- Горизонтальне та вертикальне переміщення водних мас в океані.
- Велика хижа риба.
- Морський ссавець Північно-Льодовитого океану.
5
етап «Німа карта»
Океан:
А
тепер одна команда на контурній карті
світу позначає трикутником мої найглибші
місця (жолоби); а інша – їх підписує.
Побачимо, хто знає краще з вас.
6
етап «Синкан»
Гідросфера:
Я
дізналася, що ви прийшли до мене з
подарунком – склали про мене синкан.
Прошу, зачитайте, а я визначу найкращий.
7
етап «Збережемо океан»
Океан:
Мамо
моя! Гину я!
Всіх
бід людина ця!
Яка
відходи виливає,
Китів
великих убиває
І
риби мало їй і мало
І
нафта дихать не дає,
То
ж зникну я, мабуть зарано
І
потім світ весь пропаде!
Гідросфера:
Ну
що ти, синку, не журися. Я думаю наші
гості зможуть тебе врятувати, вони
запропонують шляхи вирішення твоїх
проблем.
(Кожна
команда наводить свої шляхи вирішення
екологічних проблем Світового океану
і представляє агітаційний плакат).
8
етап «Прапор Світового океану»
Команди представляють свій варіант створення прапору з поясненням всіх символів і знаків.
Команди представляють свій варіант створення прапору з поясненням всіх символів і знаків.
- Гра з глядачами
Питання: «Сукупність островів і груп островів у центральній та південно- західній частинах Тихого океану називають…(Океанія)» - Підсумок
Оголошення журі команди-переможця та нагородження призами.
(Додаток
1).
Додаток
1
Підсумок
гри
| Назви
команд Етапи гри |
7-А
«Океанознавці»
|
7-Б
«Батискаф»
|
Представлення
команди
|
||
|
||
(2
бали)
|
||
|
||
|
||
|
||
|
||
|
||
|
||
Гра
з глядачами (1
бал)
|
||
Всього:
|
Немає коментарів:
Дописати коментар